Nasze Inwestycje
Sukces Polaków na zawodach w Austrii

Pierwszy konkurs Puchary Narodów (Furusiyya Nations Cup) w konkurencji skoków przez przeszkody rozegrano w piątek, 6 maja, podczas zawodów CSIO4* Linz (Austria). Do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn, z czego 7: Austria, Węgry, Luksemburg, Polska, Portugalia, Rosja, Ukraina, Słowacja i Hiszpania, mogło zdobyć w Linzu punkty do klasyfikacji 2. Dywizji FNC.

Już po pierwszym nawrocie nasza ekipa była najlepsza. Dobrze rozpoczął Michał Kaźmierczak z KJ „Leśna Wola” na Que Pasa, pokonując parkur z jednym punktem za czas. Potem zera dołożyli Jarosław Skrzyczyński na Crazy Quick i Krzysztof Ludwiczak na Zowei.

Tego prowadzenia nasi nie oddali w drugim nawrocie nawet na chwilę, choć nie można powiedzieć, że przejazdom nie towarzyszyły emocje. Tym razem trzy pary, których wyniki liczyły się do klasyfikacji, zrobiły po jednej zrzutce, ale to wystarczyło, aby triumfować w pierwszym tegorocznym Pucharze Narodów zaliczanym do drugiej dywizji Furusiyya Nations Cup (łączny wynik to 15 punktów karnych).

Tym samym nasi jeźdźcy z kompletem 100 punktów objęli prowadzenie w tabeli II dywizji FNC, co pozwala z nadzieją patrzeć na tegoroczne rozgrywki i szanse na awans do wrześniowego finału w Barcelonie.

To pierwsze zwycięstwo Polaków od 2012 roku, kiedy to triumfowali w Rydze i Moskwie. Trudno na szybko przypomnieć sobie, kiedy ostatnio Polacy wygrali Puchar Narodów w kraju zachodniej Europy, ale to nie zdarzyło się na pewno w ostatnich 30 latach.

Źródło: tylkoskoki.pl